تاريخ نگار: نوشيروان
 
  روزنامک: جنايت به خاطر تصاحب بچه! - شکم مادر را دريد، نوزاد را بيرون آورد و بُرد و فرزند خود اعلام کرد، ولی 17 سال بعد اعدام شد
30 بهمن 1399 - 18 فوريه 2021

جنايت به خاطر تصاحب بچه! - شکم مادر را دريد، نوزاد را بيرون آورد و بُرد و فرزند خود اعلام کرد، ولی 17 سال بعد اعدام شد

رسانه ها که ازنيمه دسامبر 2004 وسيعا ماجراي قتل يك زن 23 ساله آمريكايي در استیت ميسوري به دست يك زن 36 ساله و پس از قتل، خارج ساختن جنين هشت ماهه از بدن او و ربودنش را دنبال كرده بودند 23 دسامبر نگزارش کردند كه پليس با تعقيب اینترنتی مسيرهايي كه بانو «ليسا مونتگمري» رفته بود و بررسي فهرست تلفن هايي كه با سِلفون كرده بود وي را در شهر ملورن استیت كانزاس به عنوان قاتل دستگير كرد و از او اعتراف به قتل گرفت و كودك ربوده شده را كه سالم است و «ويكتوريا» نام گذاري شده است به پدرش تحويل داد.
    
لیسا
لیسا
تعقيب مسير اينترنتي ليسا نشان داده بود كه وي با مقتوله، «بابی جو ستينت»، در يك نمايش سگ هاي زينتي آشنا شده و مكاتبه و مكالمه داشتند و ليسا كه از حامله بودن مقتوله (بابي جو) اطلاع داشت، پس از هشت ماهه شدن جنين و اطمينان از زنده ماندنش، با تعيين وقت قبلي به خانه «بابي جو» به بهانه تماشاي سگ هاي او رفت، در آنجا وي را خفه كرد و با پاره كردن شكمش جنين را خارج ساخت و با نوزاد به خانه خويش كه صدها كيلومتر دورتر است بازگشت و نوزاد را به عنوان طفل خود که به دنيا آورده معرفي كرد و گفت که در خانه و بدون کمک قابله وضع حمل کرده است تا گواهی بیمارستان لازم نباشد.
    دليل انتخاب «بابي جو» از ميان آن همه بانوي حامله اين بود كه زني زيبا و باهوش بود و «ليسا» فرزندي زيبا و باهوش مي خواست.
     ليسا با داشتن چند فرزند دست به ارتكاب اين جنايت تكان دهنده زده بود و با اين عمل ثابت كرد كه پيشرفتهاي علمي ـ صنعتي باعث تكامل اخلاقيات انساني نشده است.
    لیسا پس از چند محاکمه 13 ژانویه 2021 پس از 17 سال در زندان بودن اعدام شد.
    
بازگشت به فهرست مطالب...   
 

 

 
 
 

 
 
 
برخي از رويدادهاي روز آغازگر يک فصل تازه در تاريخ اند و يا ريشه در گذشته دارند، پند و اندرز داده و يا اینکه، يک و حتی چند ضعف را نشان مي‎دهند، آغاز يک تحول و يا ارتکاب يک اشتباه را منعکس و از پايان فعاليت و حيات يک فرد و يا برهه ای حکايت مي‎کنند، هشدار مي‎دهند و از اين قبيل. «اين» را هم در رديف تاريخ نگاري ژورناليستي قرار داده‎اند که تهيه و تنظيم آن، کار يک «تاريخ نگار ـ روزنامه نگار» است.
ادامه مطلب

 
 
 
 
 
© Copyright 2013-2018   Historian-Nushiravan.com   All Rights Reserved.

Contact author: n.keihanizadeh(a)gmail.com